Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 10

Wczoraj 14

W tygodniu 10

W miesiącu 335

Od początku 53097

BANER 22 KFS

 

Dwa systemy demokracji

PORÓWNANIE NASZE I WASZE .

Dlaczego system wyborczy jest najważniejszą instytucją demokracji?

W Polsce nie ma demokracji synu .

W polskim Sejmie dominują partie leninowskiego typu.

Narzekamy na różne dziedziny naszego życia publicznego – służbę zdrowia, szkolnictwo, system podatkowy, emerytalny itd. itp. Piszący te słowa należy akurat do tego pokolenia, które wychowało się wczasach PRL, pamiętającego i epokę Gomułki, Gierka i potem stan wojenny. Walczyliśmy z tamtym systemem, bo widzieliśmy jego głupotę i nieefektywność. Przyczyną tej nieefektywności gospodarczej i społecznej – uważaliśmy, że jest brak demokracji. A przecież był w PRL i Sejm i odbywały się do niego wybory, w których obywatele mogli głosować, ba nawet mogli skreślać kandydatów. Ale ci obywatele, którzy mogli skreślać nie mogli kandydować. O tym kto może kandydować decydowała Partia-Matka – Polska Zjednoczona Partia Robotnicza odstępując łaskawie stronnictwom sojuszniczym – Zjednoczonemu Stronnictwu Ludowemu i Stronnictwu Demokratycznemu parę miejsc w Sejmie. Ot taka demokracja socjalistyczna. Z dzisiejszej perspektywy – można zapytać i co w tym było złego? I co się zmieniło?

Czytaj więcej: Dwa systemy demokracji

Vivat Academia, vivant professores!

PBŚOd 1 września 2021 roku rozpoczął się nowy etap w historii największej i najstarszej w województwie kujawsko-pomorskim Uczelni Techniczno-Rolniczej. Dotychczasowy Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształcił się w Politechnikę Bydgoską im. Jana
i Jędrzeja Śniadeckich. Rok 2021 będzie 70. rokiem akademickim w jej historii.

Na początku była Wieczorowa Szkoła Inżynierska, która po 13 latach przekształcona została w Wyższą Szkołę Inżynierską. Po upływie następnych 10 lat powstała Akademia Techniczno-Rolnicza, a następnie w 2006 roku – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. W dniu
26 lutego 2021 roku w obecności Rektora UTP, Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek przekazał na ręce Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów – Łukasza Schreibera wniosek o wszczęcie prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zmianie nazwy UTP na Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP dnia 20 maja 2021 r., a już 14 lipca Senat UTP na nadzwyczajnym posiedzeniu zatwierdził w statucie zmianę nazwy Uczelni oraz nowe logo i godło.

Czytaj więcej: Vivat Academia, vivant professores!

Święto plonów 2021

wieniec plonyZ okazji święta plonów życzymy wszystkim rolnikom, by spotykali się z należytym szacunkiem, a ich praca była źródłem dumy i satysfakcji.

 

 

 

 

 

Wyróżnienie dla Pani Lilli Szpojdy

209546009 541452043524297 1260209169159700540 nW dniu 30 czerwca 2021 r. z okazji 22-lecia Krajowego Forum Samorządowego uhonorowano Panią mgr Lillę Szpojdę Dyplomem Samorządowca za 17-letni aktywny udział w pracach naszej organizacji, w tym jako Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej KFS.

Składając podziękowania Pani Lilli Szpojdzie, Prezes KFS podkreślił jej poświęcenie oraz zaangażowanie, które wywarło duży wpływ na umacnianie więzi organów samorządowych z mieszkańcami, a także z innymi stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi, w tym również instytucjami związkowymi placówek oświatowych.

Dziękując za bezinteresowne zaangażowanie i wniesiony wkład pracy w rozwój lokalnej demokracji samorządowej, Prezes Krajowego Forum Samorządowego – Benedykt Partyka życzył Pani Lilli Szpojdzie dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym jako pedagoga.

Dalsza walka o przywrócenie ławników do orzekania

My członkowie Krajowego Forum Samorządowego wspieramy Stowarzyszenia Ławników Polskich w działaniu zmierzającym do przywrócenia ławników w orzekaniu . Tylko wspólne działanie w kierunku zmiany ustawy tj. jej nowelizacji przez Posłów i Senatorów RP może spowodować , że sytuacja ulegnie zmianie przy udziale choć jednego zainteresowanego ławnika , który wyjaśni problem rzekomego kryzysu w okresie kiedy on minął . Uważamy również ,że jest to działanie nieprzemyślane władz ustawodawczych i wykonawczych i dla-tego złożyliśmy stosowny protest do Ministerstwa Sprawiedliwości jako wnioskodawcy . Musimy być wszyscy jako członkowie Rad Ławniczych solidarni wobec koleżanek i kolegów ławników .

Dzień Samorządowca

tulpsDzień 27 maja uchwalony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 roku "Dniem Samorządowca"

Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. Od 2007 roku polscy samorządowcy mają także oficjalną swoją patronkę, którą została św. Kinga.

W  imieniu  Krajowego  Forum  Samorządowego, które  świętuje 22-lecie swojego Stowarzyszenia z okazji  Dnia  Samorządowca, wszystkim  osobom, które współtworzą samorząd i pracują  na  rzecz swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, Prezydentom, Burmistrzom, Wójtom, Marszałkom, Radnym, Sołtysom oraz wszystkim Pracownikom Samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej  pomyślności i wielu sukcesów w realizacji zadań samorządowych.

Dzięki zaangażowaniu i codziennej pracy na rzecz wspólnot  lokalnych i regionalnych przyczyniacie się do pozytywnych zmian i stałej poprawy warunków życia mieszkańców naszej małej Ojczyzny.

Dziękując za wspólną troskę i działania na rzecz rozwoju lokalnej samorządności, życzymy Kolezankom i Kolegom samych radosnych dni w życiu osobistym.

Ostatnie pożegnanie - Stefan Łosicki

stefan losickiZ wielkim bólem żegnamy wieloletniego członka naszego Stowarzyszenia od 1999 roku, otwartego na potrzeby innych, ale przede wszystkim naszego kolegę i przyjaciela. Skromnego człowieka, z którym mieliśmy przyjemność współpracować. Zawsze pogodnego, życzliwego, pomocnego nauczyciela oraz kierownika internatu Zespołu Szkół Drzewnych. Takim na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Rodzinie w imieniu koleżanek i kolegów Krajowego Forum Samorządowego składam wyrazy głębokiego współczucia - Benedykt Partyka prezes zarządu krajowego KFS.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 08.05.br. o godzinie 13:45 na Cmentarzu Komunalnym w Bydgoszczy przy ul. Wiślanej 22.

Benedykt Partyka - Osobowość Roku 2020 - oddaj swój głos

Benedykt Partyka Osobowość Roku 2020Zagłosuj na Osobowość Roku 2020 - Benedykt Partyka

Benedykt Partyka, założyciel i Prezes Zarządu Krajowego Forum Samorządowego, które działa w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku, Prawo o Stowarzyszeniach (Dz. U. 20 poz. 104 z późn. zm.). Stowarzyszenie - „Krajowe Forum Samorządowe” zostało zarejestrowane 15 lipca 1999 roku z siedzibą w Bydgoszczy, przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy I Wydział Cywilny, KRS: 0000046392 – działające w oparciu o statut Sygn. Akt: I Ns Rej. St. 245/99.

Krajowe Forum Samorządowe w swej działalności wykazało się szczególnymi zasługami na rzecz Bydgoszczy i regionu. Osiągnięć po stronie Stowarzyszenia jest bardzo wiele, a na sukces ten złożyła się ciężka społeczna pracy wielu członków, które w bieżącym roku świętuje 22-lecie swojego istnienia. Jak mówi przysłowie: „Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą…”, jednak w przypadku Krajowego Forum Samorządowego „ojciec” jest jeden, i jest nim jego założyciel Benedykt Partyka.

Benedykt Partyka od 1999 roku, czyli od dnia rejestracji Stowarzyszenia pełni funkcję Prezes Zarządu KFS, przez okres tych 22 lat dał się poznać jako osoba uwrażliwiona na problematykę społeczną. Posiadająca wyższe wykształcenie ścisłe i marketingowe oraz rozległe doświadczenia zawodowe w zakresie zarządzania podmiotami gospodarczymi, wyróżnia się wysokim poziomem organizacji pracy własnej, jak i umiejętnościami współpracy z innymi członkami Stowarzyszenia oraz w kontakcie z partnerami Krajowego Forum Samorządowego.

Pan Prezes wykorzystując swoje kompetencje zawodowe udziela w ramach Krajowego Forum Samorządowego bezpłatnych porad z branży nieruchomości, m.in. dla wspólnot mieszkaniowych i członków spółdzielni, właścicieli nieruchomości krajowych i zagranicznych. Jego dorobek społeczny jest tak rozległy, że jest przykładem dla innych członków Stowarzyszenia jak również wzorem dla młodego pokoleniu.

Czytaj więcej: Benedykt Partyka - Osobowość Roku 2020 - oddaj swój głos

Rąbek prawdy na temat samorządów oczyma wyborców

Wiele już było zachwytów nad „dobrą” kondycją samorządów w Polsce, których kształt zawdzięczamy jednej z czterech sztandarowych reform premiera Buzka. Warto się jednak zastanowić czy faktycznie jest tak dobrze z tą samorządnością? Zwłaszcza, że najgorliwszymi piewcami jej osiągnięć są najwięksi beneficjenci, czyli sami samorządowcy. W trzystopniowym samorządzie (gminnym, powiatowym i wojewódzkim) mamy obecnie prawie 47 tys. radnych. Samorządy zatrudniają też całą armię pracowników, liczącą na koniec 2017 roku 256,2 tys. osób i dysponują rocznym budżetem równym 2/3 budżetu państwa. Należy też zauważyć, że dzięki wielkiemu strumieniowi pieniędzy nasze najbliższe otoczenie powoli zmienia się na lepsze. Ale czy jest to wyłączna zasługa samorządowców oraz ich „ciężkiej” i „uczciwej” pracy? Zaczynamy w towątpić….

Czytaj więcej: Rąbek prawdy na temat samorządów oczyma wyborców

Znajdź nas na Facebook