RuchJOW

Masz pytanie lub chcesz zgłosić propozycję?
Napisz do nas na adres kukiz@kfs.org.pl lub jow@kfs.org.pl

Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Dzisiaj 12

Wczoraj 12

W tygodniu 24

W miesiącu 331

Od początku 30212

BEN reklama

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Zapomniana przez włodarzy drogowa północ Bydgoszczy c.d.

csm Rekreacyjna d0c8c59f9cJako organizacja pozarządowa posiadająca w Statucie zapis o wspieraniu inicjatyw społecznych na rzecz budowy dróg i monitoringu nie zgadzamy się z przedstawionymi przez Pana Macieja Gusta, dyrektora z ZDMiKP uzasadnieniami zamieszczonymi w artykule "Zapomniana przez włodarzy drogowa północ Bydgoszczy" i przekazujemy w odpowiedzi pismo, które, mamy nadzieję, nie pozostanie bez echa, ku zadowoleniu sporej części mieszkańcow (potencjalnych wyborców), których jesteśmy przedstawicielami.

Problemy dotyczą rozwiązań drogowych w rejoniec ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z ulicą Rekreacyjną aż do skrzyżowania z ul Jeździecką i dalej w kierunku zachodnim wspomnianą ulicą Jeździecką.

Czytaj więcej: Zapomniana przez włodarzy drogowa północ Bydgoszczy c.d.

Budowa Komisariatu Policji Osowa Góra

W imieniu Krajowego Forum Samorządowego serdecznie dziękuję Panu Ministrowi oraz Komendantowi Woj. Policji w Bydgoszczy za decyzję przywrócenia komisariatu Osowa Góra. KFS posiadające duże doświadczenia jako organizacja zajmująca się poprawą bezpieczeństwa publicznego m.in. w powstaniu Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, złożyło deklarację pomocy  w pozyskiwaniu środków finansowych na wyposażenie w/w obiektu. Już niebawem dojdzie do spotkania organizacyjnego na poziomie Komendanta Woj.Policji oraz zarządu Krajowego Forum Samorządowego.

Czytaj więcej: Budowa Komisariatu Policji Osowa Góra

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa

P1070803W dniu 27 .10.2017r. uczestniczyłem w posiedzeniu jako członek Kujawsko - Pomorskiej Wojewódzkiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Toruniu.

Wszystkie nasze spotkania mają jeden cel - poprawić bezpeczeństwo na drogach. Jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, bo wypadki samochodowe zdarzają się na polskich drogach codziennie. Niestety, bijemy niechlubne rekordy wypadków śmiertelnych w Europie.

Przedmiotem ostatniego spotkania była m.in. ocena stanu bezpieczeństwa ruchu na drogach woj. kuj.pom. za okres styczeń-wrzesień 2017r., o czym poinformował w swoim wystąpieniu podinsp. Maciej Zdunowski - Komenda Woj. Polcji w Bydgoszczy. Z informacji podanych wynikało, że występuje jednak spadek zdarzeń negatywnych porównując to z rokiem 2016.

Czytaj więcej: Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa

Zaproszenie

W załączniku zaproszenie na posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz program posiedzenia.

Czytaj więcej: Zaproszenie

Znajdź nas na Facebook