Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 10

Wczoraj 14

W tygodniu 10

W miesiącu 335

Od początku 53097

Dość śmierci na naszych drogach !!! Posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dość śmierci na naszych drogach - wzrost liczby zabitych w wypadkach samochodowych w 2019 roku.

25 października 2019 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym jako członek uczestniczył Prezes KFS - Benedykt Partyka. W programie znalazły się miedzy innymi tematy:

  • ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego woj. kuj-pom. za okres 2019 - referował mł. insp. Maciej Zdunowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy (materiał dostępny na stronie KWP)
  • budowa/rozbudowa/przebudowa dróg gminnych i powiatowych finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych - referował Pan Zygmunt Borowski, Dyrektor Wydz. Infrastruktury i Rolnictwa Kuj. Pom. Urzędu Woj. w Bydgoszczy (materiał dostępny na stronie UW)
  • podjęcie uchwał w sprawie zatwierdzenia planów wydatków wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego na 2020 r. w części przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - referujący Pan Marek Staszczyk sekretarz K-P WRBRD (materiał na stronie http://www.k-pwrbrd.word.torun.pl
  • bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejazdach kolejowych na terenie województwa kuj.-pom. - referujący Pan Włodzimierz Kiełczyński, Dyr. Biura Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dodatkowo znalazły się informacje na temat:

  • ogólnopolskich szkoleń z zakresu stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu
  • realizacji na terenie województwa ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej MI i KRBRD pn. "Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie"

Podczas dyskusji Pan Benedykt Partyka, przezes KFS złożył wnioski w ramach proaktywności w działaniu aby:

  • wystąpić do centrali PKP o przekazanie torowiska dla miasta Bydgoszcz na odcinku od wiaduktu ul. Żeglarskiej do ul. Gdańskiej wraz z torowiskiem
  • zwrócić się do prezydenta miasta Bydgoszcz o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na wykup gruntów oraz uruchomienia prac projektowo-inwestycyjnych budowy dwóch pasów jezdni od Przychodni Zachód do ulicy Gdańskiej włącznie z budową dwóch przepraw mostowych
  • rozpatrzyć ponownie wniosek o dokonanie zmian projektu ronda w Niemczu przy ulicy Bydgoskiej (gmina Osielsko) - zgłaszanego przez Pana Piotra Piekarskiego z KFS.
Znajdź nas na Facebook