Badanie aktywności radnych miasta Bydgoszczy

Zarząd krajowy Krajowego Forum Samorządowego informuje o rozpoczęciu realizacji projektu p.n. "Badanie aktywności radnych miasta Bydgoszczy" - w ramach podpisanego porozumienia między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego oraz KFS.

Celem badania jest obiektywne przedstawienie zaangażowania miejskich radnych w działalność dla dobra wspólnoty mieszkańców Bydgoszczy, wyróżnienie tych, którzy w czasie kadencji byli najaktywniejsi  oraz zmobilizowania do pracy mniej aktywnych radnych.

Badanie pracowitości radnych miałoby charakter zebrania informacji poprzez siedem komponentów:

1. Ilość zgłoszonych interpelacji i zapytań samodzielnie lub wspólnie z innymi radnymi.
2. Aktywność w Radzie Miasta (frekwencja na sesjach, posiedzeniach komisji.
3. Dostępność (miejsce i terminy odbywania dyżurów które są udokumentowane).
4. Współpraca z organizacjami pozarządowymi (przykłady, odpisy).
5. Realizacja obietnic wyborczych (porównanie ulotek i programów wyborczych danych radnych), z faktycznymi wynikami pracy radnego.
6. Wskaźnik kosztów pracy (podzielenie wysokości pobranych diet przez czas spędzony na sesji).
7. Opinia dziennikarzy oceniająca kompetencje radnych w zakresie aktywności, skuteczności, asertywności, uczciwości i zaangażowania.

Całość badań zostanie przeprowadzona przez członków i wolontariuszy KFS, a będzie polegać na zebraniu odpowiednich informacji. Badanie nie jest dofinansowywane przez instytucje publiczne oraz nie promuje żadnej partii ani ideologii politycznej.

Partnerami badania będą m.in. Biuro Rada Miasta, Liderzy Lokalnych Grup Obywatelskich, Rady Osiedli.

Prosimy bydgoskich dziennikarzy o ocenę kompetencji miejskich radnych w zakresie aktywności, skuteczności, asertywności, uczciwości oraz zaangażowania. Ponadto oczekujemy również na przesyłanie opinii na temat radnego swojego okręgu od najbardziej tematem zainteresowanych - mieszkańców Bydgoszczy (email" Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Z góry serdecznie dziękujemy za szczerą pomoc oraz życzliwość z Państwa strony .

Znajdź nas na Facebook