Stanowisko Twojego posła w kwestii GMO

Wspólnie przypominamy polskim parlamentarzystom, że zostali wybrani demokratycznie i powinni reprezentować swoich wyborców.

Polacy nie chcą GMO, podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców innych krajów UE. Domagamy się od posłów natychmiastowego, ustawowego zakazu na GMO. A więc wszyscy solidarnie konsumenci i rolnicy - odwiedzamy, dzwonimy lub piszemy do swoich posłów w sprawie ich stanowiska odnośnie organizmów genetycznie zmodyfikowanych i zadajemy im poniższe i inne pytania.

Przypominamy, że projekt ustawy został przyjęty o organizmach i mikroorganizmach genetycznie modyfikowanych, które otwarły w Polsce uprawianie upraw GMO. Dlatego pytamy - kto z posłów naszego regionu był za wprowadzeniem tej metody. Jako Krajowe Forum Samorządowe oraz inne organizacje społeczne walczą o ustawowy zakaz dla GMO, lecz urzędnicy ministerialni jak i większość polityków, nie wykazują woli współpracy. Trzeba silnego zdecyzdowanego wspólnego głosu konsumentów, rolników, rodziców, aby zmienić przepisy ustawy.

Dlatego zwracamy się do wszystkich, którym sprawa jest nieobojętna, o ponowne nagłośnienie akcji, prosząc o przysyłanie do nas odpowiedzi jakie uzyskaliście od swoich posłów. Wyniki podamy do publicznej informacji.

1. Czy popiera Pan/Pani ideę bezwarunkowego, ustanowienia zakazu upraw GMO Tak/Nie - dlaczego?
2. Czy popiera Pan/Pani stanowisko zdecydowanej większości Polaków, którzy chcą jeść żywność bez GMO i chcą aby Polska była wolna od GMO? Tak/Nie - dlaczego?
3. Jak Pan/Pani głosowali nad w/w ustawą? Tak/Nie - dlaczego?
4. Czy jest Pan /Pani gotowy/a wziąść osobistą odpowiedzialność za uwolnienie GMO do środowiska?

Wszystkie informacje prosimy przesyłać na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdź nas na Facebook